Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
Najlepsze rozwiązania dla małej gastronomii
(0000-00-00)

Aby zwiększyć ruch w sklepie i uczynić go atrakcyjniejszym miejscem, do którego klienci chętniej będą zaglądać, wielu właścicieli decyduje się na otwarcie kącika z gastronomią, a jeżeli okazuje się ona sukcesem (co ma miejsce w większości przypadków), osobnego lokalu na małą gastronomię.

Działalność tego typu wymaga odpowiedniego sprzętu i warunków. Osoby, które chcą mieć własny punkt gastronomiczny, powinny skorzystać z pomocy hurtowni zajmujących się kompleksową obsługą tego typu miejsc. Rozwiązanie takie ma wiele korzyści.

Pierwszą jest asortyment – wyspecjalizowana hurtownia posiada wszystko, co potrzebne do działalności. Oczywiście, klient nie musi wybierać wszystkich produktów spośród asortymentu, a jedynie te, które są mu potrzebne w danym okresie. Jeśli współpracuje on stale z hurtownią, wówczas przygotowuje ona listę asortymentową, która jest na bieżąco uzupełniania oraz aktualizowana zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem klienta. Pozwala to dopasować ofertę do indywidualnych wymagań. Druga korzyść to szybkie uzupełnianie zapasów w danym punkcie gastronomicznym. Hurtownie realizują zamówienie do 24 h od momentu jego zgłoszenia. Naturalnie, jeżeli ma się własne auto dostawcze, można złożyć zamówienie na produkty i przyjechać od razu po gotowy do odbioru towar.

Wiele hurtowni nagradza stałych klientów za pomocą kart rabatowych czy programów lojalnościowych. Pozwala to między innymi na rabaty podczas zakupów, promocyjne ceny czy też niespodzianki, jak np. darmowe wyposażenie do punktu gastronomicznego. Oferta hurtowni w tym zakresie dotyczy także firm cateringowych oraz restauracji, dzięki czemu w jednym miejscu mogą zaopatrywać się firmy prowadzące różnego rodzaju działalność związaną z gastronomią. Centra dystrybucyjne nie muszą znajdować się w tym samym mieście, co prowadzony punkt gastronomiczny. Dostawa zamówionych produktów na miejsce jest wliczona w cenę zamówienia.

Gdzie znaleźć hurtownie dedykowane małej gastronomii? Tu z pomocą przychodzi Internet i wyszukiwarki. Warto wpisać w nie także frazę „HoReCa”, co jest skrótem od słów „hotele, restauracje, catering” – pod tym skrótowcem znaleźć można wiele hurtowni wyspecjalizowanych we współpracy z punktami gastronomicznymi.