Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
GASTRO TRENDY 2010, Poznań 13-16.09.2010
(2010-09-12)
Gastro Trendy, Poznań 13-16.09.2010

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań

trendy.jpg

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Gastronomii Gastro Trendy. Podczas imprezy będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w dynamicznie rozwijającej się branży gastronomicznej, a także zaproponować swoje produkty i usługi profesjonalnym klientom.

Gastro Trendy stanowią część kompleksowej oferty Międzynarodowych Targów Poznańskich skierowanej do sektora spożywczego i odbywają się równocześnie z Międzynarodowymi Targami Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, Międzynarodowymi Targami Technologii Spozywczych Polagra-Tech, oraz Międzynarodowym Salonem Techniki Pakowania i Logistyki Taropak.

Równoczesność tych wydarzeń gwarantuje obecność kluczowych partnerów biznesowych z całej branży i maksymalizację korzyści płynących z uczestnictwa w targach Gastro Trendy.

W ramach Gastro Trendy 2010 będzie miała miejsce dziesiąta edycja Kulinarnego Pucharu Polski. Uczestnicy jubileuszowej edycji konkursu zostaną wyłonieni spośród zwycięzców 10 wybranych konkursów kulinarnych, zorganizowanych na przestrzeni lat 2009 i 2010. Zadaniem nominowanych będzie stworzenie przystawki i dania głównego, które zachwycą niezależne międzynarodowe jury. Konkursanci będą rywalizować przygotowując przystawkę z jesiotra z dodatkiem gruszki i danie główne z kaczki.

Wśród wydarzeń specjalnych Gastro Trendy znajdzie się także premierowa edycja wydarzenia Eksperci od kuchni, know-how dla restauratorów. Ideą projektu jest możliwie najbardziej obrazowe przedstawienie funkcjonowania wzorcowej restauracji. W tym celu na terenie ekspozycji  zaaranżowana zostanie specjalna przestrzeń, w której będzie można  przyglądać się organizacji perfekcyjnej kuchni i restauracji, a także spróbować przygotowanych w niej specjałów i skorzystać z porad ekspertów. Nie zabraknie także Olimpiady Kawy - konkursowej rywalizacji baristów z najlepszych sieci kawowych. Uczestnicy zmierzą się w kategoriach „Latte art.", „Coffee in good spirits", „Cup tasting" i „Espresso na czas". Ponadto tradycyjnie odbędzie się szereg branżowo profilowanych dyskusji panelowych, seminariów i warsztatów. Kulminacyjnym momentem wydarzenia Gastro Trendy będzie wieczorna gala z wręczeniem Złotych Medali MTP i nagród Acanthus Aureus.

Zakres tematyczny Gastrotrendy 2010:

- Maszyny i urządzenia:
- do obróbki owoców, warzyw i mięsa
- do gotowania, podgrzewania, smażenia i pieczenia
- do krojenia i porcjowania
- do przygotowywania i rozlewu napojów
- do przyrządzania kawy
- do produkcji lodów
- zmywarki i suszarki do naczyń
- automaty sprzedające
- wyposażenie lokali gastronomicznych

-Akcesoria gastronomiczne

-Produkty spożywcze dla gastronomii

-Informacja, usługi:
   
- doradztwo techniczne, technologicznie - ekonomiczno-organizacyjne   
- szkolenia i edukacja   
- banki, ubezpieczenia
- sprzęt i oprogramowanie komputerowe
- realizacja i kompletacja obiektów


Więcej: www.gastrotrendy.pl