Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
26 edycja Targów INTERGASTRA , Stuttgart 11-15.02.2012
(2012-02-15)
26 edycja Targów INTERGASTRA, Stuttgart 11-15.02.2012

Stuttgart Trade Fair Centre

Landesmesse Stuttgart GmbH
Messepiazza 1
70629 Stuttgart 
 
int.jpg
 
W terminie 11-15 lutego 2012 w Stuttgarcie odbędzie się 26-ta edycja jednej z najważniejszych i największych w Europie imprez wystawienniczych branży HoReCa – targów INTERGASTRA w Stuttgarcie. Tereny targowe zlokalizowane tuż przy lotnisku w Stuttgarcie oraz autostradzie A8 znów powitają ponad 80.000 gości odwiedzających targi.

Podczas przyszłorocznej edycji targów wystawcy (wśród nich 4 firmy z Polski: Bumera, Mech-Go, Kandela i Draco-Bis) zaprezentują na powierzchni wystawienniczej 90.000 m2 interesującą i bogatą ofertę skierowaną do branży gastronomicznej, hotelarskiej, cateringowej, a także cukiernictwa, lodziarstwa i przemysłu kawiarnianego. Oferta prezentowana przez wystawców została podzielona wg obszarów tematycznych: m.in. Fokus Hotel, Food Aktuell, Nightlife, Innowacyjne Napoje, Rösterdorf – Świat Kawy. Na targach znajdą Państwo także największą w Europie halę wystawienniczą poświęconą w całości tematyce techniki kuchennej (20.000 m2).

INTERGASTRA oprócz bogatej oferty wystawienniczej przyciąga zwiedzających dużą liczbą imprez towarzyszących targom. W programie ramowym znajdują się fora i kongresy, które zajmą się omówieniem i analizą najbardziej aktualnych zjawisk i trendów panujących w branży oraz konkursy, zawody i prezentacje, które uatrakcyjnią i umilą zwiedzającym pobyt na targach.

Przyszłoroczna edycja kongresu dla gastronomii - Bioland-Kongress Profiwelt für Gastronomie przeanalizuje zjawisko coraz większego zapotrzebowania branży gastronomicznej na bio-produkty, zaś Kongres Żywienia Zbiorowego /GV-Kongress/ zajmie się tematyką alergenów w żywieniu zbiorowym, standardom jakości w produktach typu convenience, kontroli jakości, kulturze jedzenia i dodatkom wzmacniającym smak.

Podczas tej edycji po raz pierwszy odbędzie się kongres Social-Media-Day, który  przedstawi możliwości wykorzystania Internetu i serwisów społecznościowych typu Facebook przez hotele i branżę gastronomiczną w celu pielęgnacji wizerunku i tworzeniu więzi z klientami.

Podczas pięciu dni targowych w hali nr 9 odbędzie się pierwsza edycja kongresu dedykowanego branży hotelarskiej Deutsche Hoteltag. Kongres zajmie się tematyką architektury hotelowej, innowacyjnych technologii dla budynków i najważniejszymi aktualnymi zagadnieniami branży hotelarskiej. Znamienici prelegenci z dziedziny architektury, architektury wnętrz i inżynierii zapewnią najwyższy poziom merytoryczny kongresu.

Ponownie jak w latach ubiegłych podczas INTEGASTRY został zorganizowany konkurs innowacyjności Intergastra-Innovations-Preis na najbardziej nowatorskie produkty i rozwiązania dla branży, jego laureaci zostaną ogłoszeni podczas trwania targów.

Odwiedzających z branży cukierniczej z pewnością zaciekawi udział w Forum Trendów w Cukiernictwie. Tematami tej edycji forum będą m.in. „Cukiernia dziś i jutro”, „Cukiernia-Kawiarnia”, „Słodkie Sushi” i pokazy lodziarzy.

Podczas INTERGASTRY 2012 odbędzie się wiele zawodów – zawody dla kucharzy Culinary Trophy polegające na przygotowaniu przekąsek i Meisterkoch des Jahres polegające na przygotowaniu przez dwuosobowe zespoły 3 daniowego posiłku dla 12 osób, a także zawody dla młodych talentów sztuki kulinarnej Junior Trophy, zawody Couvert d’Or poświęcone dekoracyjnemu nakrywaniu stołów, zawody dla młodych barmanów, zawody dla lodziarzy European Chempionship of Gelato /w ramach tragów GELATISSIMO/  oraz po raz pierwszy na targach INTERGASTRA zawody Bocuse d’Or .

Interesujący program towarzyszący przygotował również główny partner targów - związek DEHOGA, m.in. pokazy gotowania na żywo,  prezentacja najnowszych trendów w odzieży dla branży HoReCa - Fashion-Show der Profimode, zawody kulinarne Culinary Competition, okrągły stół o zdrowych produktach typu convenience oraz porady specjalistów dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Gazeta Allgemeine Hotel- und Gastronomie-Zeitung przygotowała zaś w ramach AHGZ Sternegipfel pokazy gotowania i wywiady z gwiazdami niemieckiej sceny kulinarnej.

Równolegle do targów INTERGASTRA odbędzie się druga edycja Specjalistycznych Targów Rzemieślniczej Produkcji Lodów GELATISSIMO oraz po raz pierwszy impreza NIGHTLIFE obejmująca wykłady, prezentacje, fora i konkursy, przeznaczone dla  klubów, dyskotek, barów itd.


Aneta Kuźmińska
Przedstawicielstwo Targów Hamburskich w Polsce

Dane kontaktowe
Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce
Tel: +48 22-620 71 98, +48 22-620 72 98
E-mail: karas@eurotargi.com, kuzminska@eurotargi.com.